Son Dakika: Türkiye’de mutasyonlu koronavirüs 17 kente sıçradı, vaka sayısı 128’e yükseldi

admin     29-01-21     Genel     Son Dakika: Türkiye’de mutasyonlu koronavirüs 17 kente sıçradı, vaka sayısı 128’e yükseldi     218 Defa Okundu

Son dakika sohbetgulum: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile mutasyonlu koronavirüsle ilgili son durumu paylaştı. Koca, “Ülkemizde mutasyonlu virüs tespit edilen vatandaş sayısı 128’e yükselmiştir. 17 şehrimizde İngiltere varyantı görüldü.” dedi.

Bugün koronavirüsle ilgili son durumu değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mutasyonla ilgili olumsuz gelişmeler var. Fakat onu da aşacağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi. Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra mutasyonlu koronavirüs bulaşmış kişilerin sayısı da merak konusu oldu.

MUTASYONLU VİRÜS TESPİT EDİLEN VATANDAŞ SAYISI 128’E YÜKSELDİ”

Sohbetgulum Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Mutasyon tehdidine karşı dikkatli olmalıyız. Avrupa’daki vaka artışlarının arkasındaki etmenlerden biri virüsün mutasyonlu varyantı. Ülkemizde mutasyonlu virüs tespit edilen vatandaş sayısı 128’e yükselmiştir. 17 şehrimizde İngiltere varyantı görüldü” ifadelerine yer verdi.

“ŞİMDİLİK AŞI ÇALIŞMALARINI ETKİLEMEMEKTEDİR”

sohbetgulum ailesi olarak sizleri daha güzel bir hayat için bilğilendiriyoruz.

Açıklamalarına devam eden Bakan Koca, “Virüsün mutasyona uğramış olması şimdilik aşı çalışmalarını etkilememektedir. Ancak yeni mutasyonlar aşı çalışmalarını da zorlayabilir. En büyük silahımız halen maske ve mesafe kuralına uymak” dedi.

Haberleri dikate almamız gerek sohbetgulum ailesi olarak sizlere bu konuda bilgilendirmekden ve ülkemizin bu konuda hassaz olmasının karşılığını alcamızın müzdesini vermekden onur duyuyoruz

sohbetgulum hem sohbet etmek hem gündem konuları takip ederek tüm misafirlerimize örnek olmayı ve dikkat li oldumuz surece bu vurusu yencemizi dile getirmekdeyiz masesiz dişarı cıkmama konusun daki hassasiyetimiz kurtuluşumuş olcak…..!!!!

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (16 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?SohbetGulum.Com

Sohbet sitesi insanların gündelik yaşamlarındaki boş zamanlarını yeni insanlarla tanışarak, eğlenceli şekilde geçirmeleri için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2020 SohbetGulum.Com - Tüm hakları saklıdır.